niedziela, 21 lutego 2016

Co znaczy ser uña y carne?

Ser uña y carne, dosłownie, być paznokciem i ciałem to po prostu znać się bardzo dobrze z drugą osobą i spędzać z nią mnóstwo czasu. Być nierozłącznym, tak samo jak zrośnięte jest ciało z paznokciem.

Ejemplo:

¿Os conocéis? Znacie się?

Sí, somos uña y carne. Tak, jesteśmy nierozłączni.


9 komentarzy:

 1. Muchas gracias!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie! Krótkie posty, a konkretne. Sama uczę języków, co prawda dzieci, ale jakże trudno im zrozumieć że lepiej codziennie po 10 minut, niż raz na tydzień godzinę. Pozdrawiam😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Chociaż z drugiej strony, systematyczność to trudny do wyrobienia nawyk, nawet dla wielu dorosłych! Sama próbuję wprowadzić metodę 5 a nie 15 słówek dziennie, ale cóż...nie zawsze się da. :)

   Usuń
  2. pięć słów dziennie to bardzo dużo, rocznie grubo ponad półtora tysiąca. Bardzo ambitny plan! :)

   Usuń
 3. Krótko zwięźle i na temat! dzięki za fajnie przekazaną wiedzę! uczę się Hiszpańskiego od roku i jeszcze mam problem z niektórymi frazami

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki, aż chce się pisać przy takiej motywacji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super blog! Te wszystkie idiomy i superprosto wytłumaczone zagadnienia gramatyczne na 1000% pozwolą mi zdać maturkę rozszerzoną :D Ja wprowadzam plan 10 słówek dziennie, mam trochę ponad 700 dni do matury, więc muszę się wziąć za siebie! Serdecznie pozdrawiam, świetny blog, oby tak dalej był prowadzony! :')

  OdpowiedzUsuń
 6. ambitny plan a skoro do matury jeszcze dwa lata to przy takim planie nauki będzie sukces!

  OdpowiedzUsuń